Moja filozofia życia

  • Uważam, że szkoda życia na zadręczanie siebie i innych. Lubię dzielić się tym, co uważam za wartościowe. Pomagam zachować równowagę lub do niej wrócić. Życie to nie kara, tylko dar. Każde doświadczenie może wzbogacić, nawet to najbardziej bolesne. Bo w życiu nie o to chodzi, żeby nie upadać – tak się nie da. Ważne jest to, co z tym upadkiem zrobisz. Z najbardziej przykrych doświadczeń potrafią powstać piękne inicjatywy.
  • To ludzie składają się na mądrość. Moją, Twoją, każdego. Doceniam każde doświadczenie. Lubię otaczać się tymi, którzy mnie wspierają. Unikam tych, co podcinają mi skrzydła. Zachęcam do tego samego.
  • Nie każdy się ze mną zgodzi, nieraz kogoś wkurzę. To dobrze. Z Twojej perspektywy pewne rzeczy mogą wyglądać inaczej i jeśli Twoje argumenty do mnie trafią, chętnie zmienię zdanie. Tak! Lubię zmieniać zdanie, bo to oznacza, że dowiedziałam się czegoś nowego i że poszerzyłam swoją perspektywę. Pamiętaj jedynie, że zwykle denerwuje nas to, co wypieramy albo co nas w jakiś sposób uwiera.
  • Nie chcę się wymądrzać. Od dawna wiem, że nie zbawię świata, chociaż czasem nadal miewam takie zapędy. Ale sporo wiem i tym się dzielę. Ubolewam nad niską kulturą wypowiedzi publicznych. Mam nadzieję, że przekrzykiwanie się na epitety zostanie zamienione na dialog z argumentami.
  • To nie do końca tak, że jak czegoś chcesz, to dostaniesz. Ale absolutnie tak, że jak czegoś bardzo nie chcesz, będziesz się z tym mierzyć. Koncentrujesz się na braku miłości, pieniędzy, pracy? Będziesz nie mieć tego coraz więcej. Podobne się przyciąga. Zobacz, kim się otaczasz, a będziesz wiedzieć, czy w takim towarzystwie masz szansę na spokój i szczęście.
  • Nie pracuję ze wszystkimi i dla wszystkich. To mój wybór. Za swoją pracę pobieram wynagrodzenie. Angażuję się w wybrane akcje społeczne i charytatywne, bo – jak już wspominałam – całego świata nie zbawię.

 

Prywatnie:

  • Pasjonatka tanga argentyńskiego, zwierzaków, podróży i wszelkich przyjemności.
  • Mama dorosłego syna i córki w wieku szkolnym.

Nadszedł czas,

by znaleźć inspirację do zmian lub siłę do podtrzymania dobrostanu.

 

 

 

© 2018 Psycho Vlog

Back to top